Антидол 500 мг

Внимание! Това лекарство може да има особено нежелано взаимодействие с алкохол! Повече информация.

Показания за употреба

Трескав синдром, свързан с инфекциозни заболявания; синдром на болката (лека и умерена): артралгия, миалгия, невралгия, мигрена, зъбобол и главоболие, алгоменорея.

Възможни аналози (заместители)

Активна съставка, група

Доза от

Капсули, ефервесцентен прах за перорален разтвор [за деца], инфузионен разтвор, разтвор за перорално приложение [за деца], сироп, ректални супозитории, ректални супозитории [за деца], суспензия за перорално приложение, суспензия

Противопоказания

Свръхчувствителност, неонатален период (до 1 месец). С повишено внимание. Бъбречна и чернодробна недостатъчност, доброкачествена хипербилирубинемия (включително синдром на Gilbert), вирусен хепатит, алкохолно увреждане на черния дроб, алкохолизъм, бременност, кърмене, старост, ранна детска възраст (до 3 месеца), дефицит на глюкоза-6-фосфат дехидрогеназа; захарен диабет (за сироп).

Как да използвате: дозировка и курс на лечение

Вътре, с голямо количество течност, 1-2 часа след хранене (приемането веднага след хранене води до забавяне на началото на действието).

Възрастни и юноши над 12 години (телесно тегло над 40 kg) еднократна доза - 500 mg; максимална еднократна доза - 1 г. Кратност на назначаването - до 4 пъти на ден. Максималната дневна доза е 4 g; максималната продължителност на лечението е 5-7 дни. При пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция, със синдром на Gilbert, при пациенти в напреднала възраст дневната доза трябва да се намали и интервалът между дозите да се увеличи.

Деца: максималната дневна доза за деца под 6 месеца (до 7 кг) - 350 mg, до 1 година (до 10 kg) - 500 mg, до 3 години (до 15 kg) - 750 mg, до 6 години (до 22 kg) ) - 1 g, до 9 години (до 30 kg) - 1,5 g, до 12 години (до 40 kg) - 2 г. Като суспензия: деца на 6-12 години - 10-20 ml всяко (5 ml - 120 mg), на възраст 1-6 години - 5-10 ml, 3-12 месеца - 2,5-5 ml. Дозата за деца на възраст от 1 до 3 месеца се определя индивидуално. Кратност на срещата - 4 пъти на ден; интервалът между всяка доза е най-малко 4 часа.

Максималната продължителност на лечението без консултация с лекар е 3 дни (когато се приема като антипиретично лекарство) и 5 ​​дни (като аналгетик).

Ректално. Възрастни - 500 mg 1-4 пъти дневно; максималната единична доза е 1 g; максимална дневна доза - 4 g.

Деца на възраст 12-15 години - 250-300 mg 3-4 пъти на ден; На 8-12 години - 250-300 mg 3 пъти дневно; На 6-8 години - 250-300 mg 2-3 пъти на ден; На 4-6 години - 150 mg 3-4 пъти дневно; На 2-4 години - 150 mg 2-3 пъти дневно; 1-2 години - 80 mg 3-4 пъти на ден; от 6 месеца до 1 година - 80 mg 2-3 пъти на ден; от 3 месеца до 6 месеца - 80 mg 2 пъти дневно.

фармакологичен ефект

Ненаркотичен аналгетик, блокира COX1 и COX2 главно в централната нервна система, засягайки центровете на болка и терморегулация. В възпалените тъкани клетъчните пероксидази неутрализират ефекта на парацетамол върху COX, което обяснява почти пълното отсъствие на противовъзпалителния ефект. Липсата на блокиращ ефект върху синтеза на Pg в периферните тъкани води до липса на отрицателен ефект върху водно-солевия метаболизъм (задържане на Na + и вода) и стомашно-чревната лигавица.

Странични ефекти

От страна на кожата: кожен сърбеж, обриви по кожата и лигавиците (обикновено еритематозни, уртикария), ангиоедем, ексудативен еритем мултиформен (включително синдром на Stevens-Johnson), токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell).

От страна на централната нервна система (обикновено се развива при прием на високи дози): замаяност, психомоторна възбуда и дезориентация.

От страна на храносмилателната система: гадене, болка в епигастриума, повишена активност на "чернодробните" ензими, обикновено без развитие на жълтеница, хепатонекроза (дозозависим ефект).

От ендокринната система: хипогликемия, до хипогликемична кома.

От страна на хематопоезата: анемия, сулфхемоглобинемия и метхемоглобинемия (цианоза, задух, болки в сърцето), хемолитична анемия (особено при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа). При продължителна употреба във високи дози - апластична анемия, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения, левкопения, тромбоцитопения.

От пикочната система: (при прием на големи дози) - нефротоксичност (бъбречна колика, интерстициален нефрит, папиларна некроза). Предозиране. Симптоми (остро предозиране се развива 6-14 часа след прием на парацетамол, хронично - 2-4 дни след превишаване на дозата) остро предозиране: стомашно-чревна дисфункция (диария, намален апетит, гадене и повръщане, дискомфорт в корема и / или болка при стомаха), повишено изпотяване.

Симптоми на хронично предозиране: развива се хепатотоксичен ефект, характеризиращ се с общи симптоми (болка, слабост, слабост, повишено изпотяване) и специфични, характеризиращи увреждане на черния дроб. В резултат на това може да се развие хепатонекроза. Хепатотоксичният ефект на парацетамола може да се усложни от развитието на чернодробна енцефалопатия (разстройства на мисълта, депресия на ЦНС, ступор), конвулсии, респираторна депресия, кома, мозъчен оток, хипокоагулация, развитие на DIC синдром, хипогликемия, метаболитна ацидоза, аритмия, колапс. Рядко чернодробната дисфункция развива светкавично бързо и може да се усложни от бъбречна недостатъчност (бъбречна тубулна некроза).

Лечение: въвеждането на донори на SH-групи и предшественици на синтеза на глутатион - метионин 8-9 часа след предозирането и N-ацетилцистеин - след 12 часа. Необходимостта от допълнителни терапевтични мерки (допълнително приложение на метионин, интравенозно приложение на N-ацетилцистеин) се определя в в зависимост от концентрацията на парацетамол в кръвта, както и от времето, изминало след приема му.

специални инструкции

При продължителен фебрилен синдром на фона на употребата на парацетамол за повече от 3 дни и синдром на болка за повече от 5 дни е необходима консултация с лекар.

Рискът от развитие на чернодробно увреждане се увеличава при пациенти с алкохолна хепатоза.

Изкривява лабораторните тестове при количествено определяне на глюкоза и пикочна киселина в плазмата.

По време на продължително лечение е необходимо да се контролира картината на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб..

Сиропът съдържа 0,06 XE захароза в 5 ml, което трябва да се има предвид при лечение на пациенти със захарен диабет.

Взаимодействие

Намалява ефективността на урикозуричните лекарства.

Едновременната употреба на парацетамол във високи дози увеличава ефекта на антикоагулантните лекарства (намаляване на синтеза на прокоагулантни фактори в черния дроб).

Индукторите на микрозомално окисление в черния дроб (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти), етанол и хепатотоксични лекарства увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, което прави възможно развитието на тежка интоксикация дори при малко предозиране.

Дългосрочната употреба на барбитурати намалява ефективността на парацетамола.

Етанолът допринася за развитието на остър панкреатит.

Инхибиторите на микрозомалното окисление (включително циметидин) намаляват риска от хепатотоксични ефекти.

Дългосрочната съвместна употреба на парацетамол и други НСПВС увеличава риска от развитие на "аналгетична" нефропатия и бъбречна папиларна некроза, появата на краен стадий на бъбречна недостатъчност.

Едновременното дългосрочно приложение на високи дози парацетамол и салицилати увеличава риска от рак на бъбреците или пикочния мехур.

Дифлунисал увеличава плазмената концентрация на парацетамол с 50% - рискът от развитие на хепатотоксичност.

Миелотоксичните лекарства увеличават проявите на хематотоксичността на лекарството.

Антидол 500 мг

Терапевтични показания
Лекарства 500 гранули, ефервесцентни могат да се използват:

Като антипиретик: симптоматично лечение на фебрилни заболявания като грип, обрив, заболяване, остри дихателни пътища и т.н..

Като болкоуспокояващо: главоболие, невралгия, миалгия и други болезнени прояви с умерена тежест, от различен произход

Дозировка и начин на приложение
За децата е важно да спазват дозировката, определена в зависимост от телесното им тегло, и след това да изберат подходящата формулировка. Според възрастта според телесното тегло се посочва като информация. Преди тримесечна възраст, в случай на жълтеница, единичната орална доза трябва да се намали.

При възрастни максималната доза за перорално приложение е 3000 mg, ректално - 4000 mg парацетамол на ден. Лекарят трябва да прецени необходимостта от лечение за повече от 3 последователни дни. Режимът на дозиране на лекарствата пропорционално на телесното тегло и начина на приложение е както следва:

Деца с тегло между 26 и 40 кг (приблизително между 8 и 13 години): 1 саше наведнъж, което се повтаря при необходимост след 6 часа, без да се надвишава 4 хранения на ден.

Момчета с тегло от 41 до 50 кг (приблизително 12 до 15 години): 1 саше наведнъж, което се повтаря при необходимост след 4 часа, без да се превишава 6 хранения на ден.

Деца с тегло над 50 kg (приблизително над 15 години): 1 саше наведнъж, да се повтори, ако е необходимо, след 4 часа, без да надвишава 6 хранения на ден.

Възрастни: 1 саше наведнъж, да се повтори, ако е необходимо след 4 часа, не повече от 6 хранения на ден. В случай на силна болка или висока температура, 2 сашета от 500 mg, които трябва да бъдат подновени, ако е необходимо, най-малко след 4 часа.

Свръхчувствителност към активното вещество или към някое от помощните вещества

Пациенти, страдащи от тежка хемолитична анемия (това противопоказание не се отнася за орални маси над 500)

Тежка хепатоцелуларна недостатъчност (това противопоказание не се отнася за образувания в устната кухина от 500 mg).

специални инструкции
В редки случаи на алергични реакции дозата трябва да се спре и да се установи подходящо лечение. Използвайте с повишено внимание, ако хроничен алкохолизъм, прекомерна консумация на алкохол (3 или повече алкохолни напитки на ден), анорексия, булимия или кахексия, хронично недохранване (ниски нива на чернодробен глутатион), дехидратация, хиповолемия.

Парацетамол трябва да се използва с повишено внимание при пациенти с лека до умерена хепатоцелуларна недостатъчност (включително синдром на Gilbert), тежко чернодробно увреждане (Child-Pugh> 9), остър хепатит, при едновременно лечение с лекарства, които променят чернодробната функция, дефицит на глюкоза-6 -фосфат дехидрогеназа, хемолитична анемия. Големите дози или продължителните периоди на продукта могат да доведат до промени в бъбречното и кръвното натоварване, дори тежки, така че приложението при лица с бъбречна недостатъчност трябва да се извършва само ако е абсолютно необходимо и под прякото наблюдение на лекар. В случай на продължителна употреба се препоръчва да се наблюдава чернодробната и бъбречната функция и обновяването на кръвта.

По време на лечението с парацетамол, преди да вземете друго лекарство, проверете дали съдържа същата активна съставка, тъй като ако парацетамолът е във високи дози, могат да възникнат сериозни нежелани реакции. Инструктирайте пациента да потърси медицинска помощ, преди да обвърже каквото и да е друго лекарство.

Бременност и кърмене
Въпреки факта, че клиничните проучвания върху бременни или кърмещи пациенти не подчертават специални противопоказания за употребата на парацетамол и не предизвикват нежелани ефекти в зависимост от майката или детето, препоръчва се да се дава продуктът само ако е абсолютно необходимо и под прякото наблюдение на лекар.

Валидност и период на съхранение
Проверете срока на годност, отпечатан на опаковката. Срокът на годност се отнася до продукта в опаковката е непокътнат, правилно съхраняван

Внимание: не използвайте лекарството след срока на годност, посочен на опаковката.

Състав
Лекарства 500 гранули, ефервесцентни съдържа:
Активна съставка: парацетамол 500 mg
Помощни вещества: малтитол, манитол, натриев бикарбонат, безводна лимонена киселина, цитрусов аромат, аспартам, натриев докузат.

Adol Extra: състав, показания, дозировка, странични ефекти

Това лекарство е едно от комбинираните аналгетични и антипиретични лекарства, принадлежащи към групата на анилидите, както и алкалоиди, и се използват като антипиретици и облекчаващи болката.

Основните активни съставки са парацетамол и кофеин. Механизмът на антипиретичната природа на парацетамола се дължи на способността да влияе на централната нервна система, като блокира синтеза на нейните простагландини. Това действие е възможно поради способността да инхибират циклооксигеназа-1 и 2. В същото време има ефект върху центровете в централната нервна система, които са отговорни за работата на терморегулаторните и болковите центрове. Парацетамолът няма противовъзпалителен ефект. В резултат на това лекарството не влияе върху състоянието на водно-солевия баланс, както и върху лигавичната повърхност в стомашно-чревния тракт..

Кофеинът принадлежи към алкалоидната група лекарства. Има свойството на леко облекчаване на болката и афродизиак. Основното му свойство, използвано при лечение на грип и настинки, е способността да усилва (когато се използва в малки дози) аналгетичният ефект на парацетамола.

Състав и форма на освобождаване

Основните активни съставки са парацетамол и кофеин.

Лекарството се предлага на пазара под формата на капсули, 500 mg парацетамол и 65 mg кофеин в 1 капсула.

Показания

Посоченият фармацевтичен препарат се използва за симптоматично лечение на болка и повишена телесна температура с лека до умерена тежест, както и за потискане на кашличния рефлекс. По-специално, той е ефективен за:

- ARVI и грипоподобни състояния, характеризиращи се с мускулна болка и хипертермия;

- артралгия, миалгия, невралгия, мигрена, зъбобол, главоболие, алгодисменорея.

Противопоказания

Въпросното лекарство е противопоказано за употреба в случаите, когато пациентът има тежка свръхчувствителност (алергия) към основния или към един от спомагателните компоненти.

Също така е противопоказан за:

- тежки нарушения на бъбреците;

- тежки нарушения на черния дроб;

- нарушения на дишането поради депресия на дихателния център;

Не се използва в педиатрията до 12-годишна възраст.

Приложение по време на бременност и кърмене

По време на бременност назначаването на това лекарство е възможно само при екстремни индикации за цял живот, с назначаването и под наблюдението на лекар.

Ако има нужда от приема на лекарството по време на кърмене, то трябва да бъде спряно за периода на лечение.

Начин на приложение и дозировка

Това лекарство се приема през устата между храненията с много течности..

Препоръчителна единична доза - 1-2 капсули, дневна доза - не повече от 8 капсули на ден.

Следващата доза може да се приеме не по-рано от 4-6 часа по-късно..

Не трябва да се използва повече от 3 дни като антипиретично средство и не повече от 5 дни като упойка.

Продължителността на лечението, по-точната дозировка и нейната корекция се определят индивидуално от лекуващия лекар.

Предозиране

Предозирането може да причини засилени странични ефекти, по-специално под формата на чернодробна дисфункция, бледност, анемия, хепатонекроза. Дългосрочният прием на кофеин може да предизвика възбуждане на централната нервна система, тахикардия.

В случай на прекомерно поглъщане се препоръчва да се приложи симптоматично лечение, да се измие стомаха и да се приемат ентеросорбенти.

Странични ефекти

При лечение с това лекарство нежеланите реакции са изключително редки, тъй като лекарството се понася добре.

Понякога могат да се появят странични ефекти под формата на алергични реакции - алергична уртикария, сърбеж, обрив, подуване, мултиформен ексудативен еритем.

Възможни са и странични ефекти като:

- гадене, повръщане, замаяност;

- нарушения на черния дроб и бъбреците, кръвоносната система;

- повишена активност на чернодробните ензими, хепатонекроза;

- възбудимост на ЦНС, безсъние;

Условия и периоди на съхранение

Срок на годност - не повече от 3 години от датата на издаване, посочена на опаковката от производителя.

Температурата на съхранение не трябва да надвишава 25 ° С.

Рапидол

Състав

1 таблетка парацетамол 125, 250 или 500 mg.

Кросповидон, магнезиев стеарат, полиакрилатна дисперсия, манитол, аспартам, аромат на бананов силициев диоксид - като помощни вещества.

Формуляр за освобождаване

Таблетки, диспергирани (разтворени) в устната кухина 125, 250 и 500 mg. Таблетки със забавено освобождаване 500 mg.

фармакологичен ефект

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Парацетамолът е ненаркотичен аналгетик и антипиретик. Има лек противовъзпалителен ефект чрез потискане на синтеза на простагландини.

Антипиретичният ефект е свързан с ефекта върху центъра за терморегулация. Той инхибира синтеза на ензими, свързани с болката и температурата от централен произход. Няма периферен ефект.

Фармакокинетика

Напълно се абсорбира, когато се приема през устата. Максималната концентрация в кръвта се определя след 30-60 минути. Максималните концентрации в кръвта на продължителната форма на лекарството се определят след 3 часа, а ефектът продължава 10-12 часа.
Той е добре разпределен във всички тъкани, свързва се с кръвни протеини в малко количество.

Той се метаболизира в черния дроб чрез конюгация със сярна (когато се приема във високи дози) и глюкуронова киселина. Може да се образува токсичен междинен метаболит, който бързо става безвреден и се екскретира чрез бъбреците. При децата метаболитните процеси имат особености: почти целият парацетамол се метаболизира и не се образуват токсични метаболити, поради което в случай на предозиране на лекарството много рядко се наблюдават увреждания на черния дроб.

Екскретира се с урината - 90% от дозата в рамките на 24 часа. Полуживотът е 2 часа, а удължената форма е 10 часа.

Показания за употреба

  • главоболие, мигрена;
  • алгодисменорея;
  • миалгия;
  • зъбобол, също със зъби;
  • невралгия;
  • болка при травма;
  • треска след ваксинация, с инфекциозни заболявания (ARVI, ARI), с отит на средното ухо, синузит.
  • свръхчувствителност към лекарството;
  • фенилкетонурия;
  • чернодробна и бъбречна недостатъчност;
  • вроден дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа.

Странични ефекти

  • сърбеж, уртикария, обрив по кожата и лигавиците, оток на Квинке;
  • гадене, болка в стомаха, повишени нива на чернодробните ензими;
  • хипогликемия;
  • хемолитична анемия, анемия, при продължителна употреба - апластична анемия, тромбоцитопения, левкопения, агранулоцитоза;
  • когато се използва във високи дози, нефротоксичният ефект на лекарството се проявява интерстициален нефрит, бъбречна колика.

Рапидол, инструкция за приложение (Начин и дозировка)

Таблетките се приемат през устата, предварително разтворени в малко количество вода (за деца под 6 години) или абсорбирани в устата (възрастни и деца над 6 години). Таблетките трябва да се приемат 1-2 часа след хранене, с пауза от поне 4 часа между дозите..

Дозировката се изчислява на кг тегло. На деца с тегло до 40 kg се предписват 80 mg / kg телесно тегло на ден, с тегло 50 kg или повече, както и за възрастни - 4 g на ден. В тази връзка, деца 3-6 месеца. по-рационално е да приемате Rapidol 125 - 1 таблетка на всеки 6 часа, не повече от 3 таблетки на ден. Деца на 18-24 месеца можете да давате до 6 таблетки на ден със същата доза на всеки 4 часа. В по-напреднала възраст от 2 до 15 години Rapidol 250 се предписва от 4 до 12 таблетки на ден в съответствие с теглото: с тегло 13–20 kg - 1 g лекарство на ден, 21–25 kg –1,5 g, 26–40 kg - 2g, 41-50kg - 3g. Възрастните приемат Rapidol 500 на всеки 4 часа, но не повече от 4 g на ден.

При силна болка и висока температура можете да приемате 2 таблетки от 500 mg наведнъж.
Диспергираните таблетки могат да се използват при деца от 3 месеца и забавена (продължителна) форма при деца от 7-годишна възраст и възрастни. Rapidol Retard се използва на интервали от 12 часа. Деца с тегло до 40 кг приемат 1-2 таблетки на всеки 12 часа, а деца от 12 години и възрастни - 1-4 таблетки.

Предозирането се проявява със симптоми: липса на апетит, повръщане, гадене, бледност на кожата. След 3-5 дни се появява токсично увреждане на черния дроб със симптоми на чернодробна недостатъчност. Лечение: хоспитализация, определяне на нивото на парацетамол в кръвта, прилагане на антидота М-ацетицистеин, симптоматично лечение.

Взаимодействие

Хепатотоксичността на лекарството се засилва от едновременното приложение на антиконвулсанти, рифампицин, барбитурати. Приемът на алкохол също засилва хепатотоксичността. Подобрява ефекта на индиректните коагуланти. Барбитуратите намаляват антипиретичния ефект на Rapidol. Метоклопрамид увеличава абсорбцията на парацетамол, а холестираминът намалява.

Условия за продажба

Условия за съхранение

При температури до 25 С.

Срок на годност

Аналози

Съответстващ ATX ниво 4 код:

Отзиви за Rapidol

Обичайната таблетна форма на лекарствата е трудна за преглъщане, особено при деца. Не всички лекарства обаче могат да бъдат смачкани или смлени на прах, тъй като ефективността на лекарството е намалена. Но това не се отнася за диспергираната форма на таблетките - те трябва да се абсорбират в устата (те се разтварят бързо под въздействието на слюнката) или могат да се разтворят в малко количество вода, сок или мляко. В този случай говорим за Rapidol. Много родители говорят положително за Rapidol за деца, който се разтваря лесно във всяка течност и не създава проблеми при прием. За възрастни тази форма на парацетамол също е удобна: не е нужно да го пиете с вода, тъй като таблетката бързо се разтваря в устата, незабавно попада в кръвта, без да оказва отрицателен ефект върху стомашната лигавица, и действа бързо - аналгетичният ефект се постига за 10 до 20 минути. Таблетката не съдържа оцветители и е приятна на вкус.

Парацетамолът е най-често използваното антипиретично средство в педиатрията поради своята ефективност и висок профил на безопасност. В отзивите има мнения, че Rapidol има по-изгодна форма на освобождаване в сравнение със сиропи и суспензии, които при отваряне на бутилката могат да се съхраняват не повече от 7 дни в хладилника и след това неизползваният сироп трябва да се излее. Таблетките Rapidol се съхраняват 2 години и могат да се използват при необходимост. Някои не са доволни от кратката продължителност на лекарството (4 часа) в сравнение с Нурофен.

Парацетамолът не принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни лекарства, поради което ерозивните лезии на стомашно-чревния тракт и бронхоспазъм при прием са изключително редки. Най-често, когато приемате лекарството, се отбелязват сърбеж и обриви. Трябва да се отбележи, че въпреки относителната безопасност, всички антипиретици трябва да се използват при деца, ако температурата надвишава допустимата граница (над 38-39,5 ° C) и води до дисфункция на централната нервна система и сърдечно-съдовата система.

Цената на Rapidol къде да купя

В момента не е възможно да купите Rapidol в аптеките в Москва и други градове. Парацетамол детска суспензия 200 мл се предлага на цена от 112 рубли. до 134 рубли, Парацетамол таблетки 500 mg от 2,6 рубли. до 5,84 рубли, Efferalgan ефервесцентни таблетки и сироп.

РАПИДОЛ

Инструкции за медицинска употреба на лекарството RAPIDOL

Основни физични и химични свойства:

кръгли бели таблетки с кръгло вдлъбнатина на повърхността им;

Таблетките от 125 mg с диаметър 11 mm имат характерна бананова миризма;

таблетките 250 mg с диаметър 14 mm имат характерна бананова миризма;

таблетки 500 mg с диаметър 17 mm имат характерна миризма на касис;

Състав: 1 таблетка съдържа парацетамол 125 mg, 250 mg, 500 mg;

помощни вещества: еудрагит Е 100, еудрагит NE 30 D, аерозил R 972, гранулиран манитол, манитол на прах, кросповидон, аспартам, аромат на банан (за таблетки с доза 125 и 250 mg) или касис (за таблетки с доза 500 mg), магнезиев стеарат.

Формуляр за освобождаване. Диспергиращи се таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетици и антипиретици. Парацетамол.

ATC код N02BE01.

Фармакодинамика. Парацетамол (ацетаминофен) е 4-хидроксиацетанилид-ненаркотичен, несалицилатен аналгетик и антипиретик, чиято аналгетична активност е свързана с централното и периферното действие. Повишава прага на чувствителност към болка, има слаб противовъзпалителен ефект, в резултат на инхибиране на синтеза на простагландини, блокира импулсите на чувствителните към брадикинин рецептори. Антипиретичният ефект на лекарството се свързва и с ефекта върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса. Смята се, че в по-голяма степен инхибира синтеза на ензими, отговорни за болката и температурата в централната нервна система. Но практически не действа в периферията, което обяснява слабата му противовъзпалителна активност.

Фармакокинетика. Лекарството се абсорбира бързо и напълно след перорално приложение. Максималната концентрация в кръвен серум се записва 30 до 60 минути след приложението му. Парацетамолът се разпространява бързо във всички тъкани на тялото, образува близки по стойност концентрации в кръвта, слюнката и кръвната плазма, свързва се с плазмените протеини в малка степен.

Парацетамолът се метаболизира в черния дроб главно чрез реакции на конюгация със сярна и глюкуронова киселини. Метаболитният път на сулфата се открива главно при високи дози. Относително рядко под въздействието на цитохром Р 450 се образува междинен метаболит N-ацетилбензохинон, който обикновено бързо се обезврежда от глутатион и след конюгация с цистеин и меркаптурова киселина се екскретира през бъбреците..

При силна интоксикация обаче съдържанието на този токсичен метаболит се увеличава..

Парацетамолът се екскретира главно с урината. 90% от приетата доза се елиминира през бъбреците през първите 24 часа, главно под формата на глюкуронови конюгати (60 до 80%) и сулфоконъюгативни (20 до 30%). По-малко от 5% се показва непроменено.

Полуживотът след перорално приложение е приблизително 2 часа.

При тежка бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс под 10 ml / min) парацетамолът и неговите метаболити се екскретират по-бавно.

Показания за употреба.

Симптоматична терапия на болка с различен генезис:

- глава, зъбна, вкл. при никнене на зъби при деца;

- за инфекциозни и възпалителни заболявания, придружени с висока температура, вкл. причинени от ваксинация;

- с миалгия, артралгия, невралгия с ревматичен или травматичен характер;

Начин на приложение и дозировка.

Лекарството се приема през устата, 1-2 часа след хранене.

За деца под 6-годишна възраст разтворете таблетката в супена лъжица вода или мляко (когато използвате плодов сок, може да се появи горчив вкус).

Деца на възраст над 6 години и възрастни разтварят таблетката в устата, без да дъвчат, тъй като тя бързо се разтваря при контакт със слюнката чрез диспергираната таблетна форма.

Дозата за деца се изчислява според телесното тегло:

1 раздел. 250 mg или

2 раздел. 125 mg всеки

4 раздел. 250 mg всеки

или 8 раздел. 125 mg (1 g)

1 раздел. 250 mg или

2 раздел. 125 mg всеки

6 раздел. 250 mg или

12 раздел. 125 mg (1,5 g)

2 раздел. 250 mg всеки

или 1 маса. 500 mg

8 раздел. 250 mg всеки или

4 раздел. 500 mg (2 g)

2 раздел. 250 mg всеки

или 1 маса. 500 mg

12 раздел. 250 mg всеки или 6 таблетки. 500 mg всеки (3 g)

Дозата за възрастни е 500 mg, приемана на всеки 4 часа; не повече от 4 g на ден.

В случай на силна болка и повишена температура се препоръчва да се приемат 2 таблетки от 500 mg, повторени след 4 часа.

Общото количество парацетамол за деца с тегло под 37 kg не трябва да надвишава 80 mg / kg и 4 g на ден за възрастни и деца с тегло над 50 kg.

В случай на тежко бъбречно увреждане минималният интервал между две дози трябва да бъде най-малко 8 часа.

Страничен ефект. В единични случаи се наблюдават алергични реакции: кожни обриви, сърбеж, уртикария, които изискват спиране на лекарството. Тромбоцитопения, левкопения, агранулоцитоза могат да се развият много рядко. При продължителна употреба във високи дози е възможно развитието на хепатотоксично действие.

Противопоказания. Свръхчувствителност към който и да е компонент на лекарството, чернодробна и бъбречна недостатъчност, фенилкетонурия, генетичен дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, кръвни заболявания.

Предозиране. Симптоми Гадене, повръщане, анорексия, бледност, коремна болка, развиваща се най-често през първите 24 часа. Токсичният ефект на отравяне с парацетамол при възрастни е възможен, ако се приема еднократна доза над 10 g и над 150 mg / kg телесно тегло за деца; подробна клинична картина на чернодробно увреждане се проявява след 1 до 6 дни, по-рядко е възможна бърза чернодробна дисфункция с възможно усложнение под формата на бъбречна недостатъчност.

Спешни мерки - хоспитализация, кръвен тест за определяне нивото на парацетамол в кръвния серум, стомашна промивка, интравенозно или перорално приложение на антидота N-ацетилцистеин, възможно в рамките на 10 часа след приема на лекарството, симптоматично лечение.

Характеристики на приложението. За да се предотврати рискът от предозиране, е необходимо да се провери съдържанието на парацетамол в други лекарства, които се използват едновременно. Когато се лекуват деца с парацетамол в доза от 60 mg / kg / ден, се разрешава комбинация с друг антипиретик, само ако няма ефект.

Ако въпреки лечението болката продължава повече от 5 дни или температурата не намалява повече от 3 дни, ако ефектът е недостатъчен или се появят други оплаквания, е необходима консултация с лекар.

Приемът на парацетамол може да повлияе на резултатите от теста за пикочна киселина, както и определянето на кръвната глюкоза.

Приложение по време на бременност и кърмене.

В експериментални проучвания не са установени ембриотоксичните, тератогенните и мутагенните ефекти на парацетамола. По време на бременност, кърмене, деца под 3-месечна възраст, използвайте с повишено внимание, преценявайки съотношението на очакваните ползи за майката към риска за плода и детето.

Влияние върху способността за шофиране на машини и механизми. При прием на парацетамол е разрешено да се контролират машини и механизми.

Взаимодействие с други лекарствени продукти.

При едновременно назначаване на барбитурати, антиконвулсанти (антиепилептични) лекарства, рифампицин, консумация на алкохол, рискът от хепатотоксично действие се увеличава значително.

Парацетамолът увеличава ефекта на индиректните антикоагуланти (производни на кумарина). Метоклопрамид се увеличава и холестираминът намалява скоростта на абсорбция. Барбитуратите намаляват антипиретичната активност.

Условия за съхранение. Съхранявайте на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ° C.

Да се ​​пази далеч от деца!

Не използвайте след срока на годност, посочен на опаковката!

Срок на годност - 3 години.

Ключови думи: инструкция за рапидол, приложение на рапидол, състав на рапидол, прегледи на рапидол, аналози на рапидол, дозировка на рапидол, лекарство рапидол, цена на рапидол, инструкции за употреба.

Рапидол (Rapidol)

Име: Рапидол (Rapidol)

Име

Активната съставка на Rapidol - парацетамол (4-хидроксиацетанилид или ацетаминофен) - принадлежи към групата на ненаркотични, несалицилатни анапиретици и аналгетици с централно действие. Парацетамолът, като инхибира синтеза на простагландини, има слаб противовъзпалителен ефект, е в състояние да увеличи прага на чувствителност към болка и да блокира импулсите на рецепторите, които са чувствителни към брадикинин. Антипиретичното свойство на Rapidol се дължи на ефекта му върху терморегулаторния център на хипоталамуса. Лекарството има депресиращ ефект върху синтеза на ензими, които са отговорни за треска и болка в централната нервна система. Rapidol практически няма периферно действие.
Когато се приема през устата, Rapidol се абсорбира бързо и напълно. Най-високата му концентрация в кръвния серум се отбелязва вече 30-60 минути след поглъщане..
Rapidol Retard се характеризира с удължено действие. Най-високата му концентрация в серума, когато се приема през устата, се отбелязва след 3 часа. Активността му се поддържа 12 часа. Rapidol Retard се свързва в малка степен с плазмените протеини и се разпространява бързо във всички телесни тъкани.
Рапидол се метаболизира в черния дроб в резултат на конюгация (85-95%) с глюкуронова и сярна киселини. Получените метаболити са нетоксични и се екскретират с урината. При прием на високи дози Rapidol се наблюдава сулфатен вариант на лекарствения метаболизъм. В редки случаи в резултат на действието на цитохром Р450 може да се образува междинен метаболит N-ацетилбензохинон, който се прави безвреден от действието на глутатион и се екскретира през бъбреците след конюгация с цистеин. Използването на високи дози Rapidol (повече от 12 g) води до дефицит на глутатион и повишаване нивото на N-ацетилбензохинон, което води до риск от развитие на некротични лезии на чернодробната тъкан. Това явление потвърждава, че самият парацетамол няма хепатотоксичен ефект, той е характерен за неговия нестабилен метаболит, при условие че липсва глутатион в черния дроб. Некрозата най-често засяга третата зона на чернодробната лобула, тъй като в тази зона има най-висока концентрация на цитохром Р450, който окислява парацетамол. Парацетамолът има висок терапевтичен индекс (> 20).
В тялото на детето метаболитните процеси на парацетамол имат характеристики, които се дължат на незрялостта на цитохромната система. В резултат на това почти целият парацетамол в тялото на детето се метаболизира от глюкуронидните и сулфатните пътища и само малко количество се екскретира непроменено. Ниската честота на увреждане на черния дроб в случай на предозиране на лекарства при деца се дължи на липсата на образуване на токсични метаболити в тялото на детето.
Екскрецията на парацетамол се извършва главно чрез бъбреците. Около 5% от парацетамола се екскретира в урината непроменен, а 90% под формата на сулфоконюгати и глюкуронови конюгати. Полуживотът на Rapidol Retard е 10 часа, Rapidol е 2 часа. Тежката бъбречна недостатъчност води до забавено елиминиране на Rapidol и неговите метаболити.

Рапидол се използва като обезболяващо и антипиретично средство при висока температура и болки от различен произход: при болки по време на никнене на зъби при малки деца, зъбобол, главоболие, мигрена; с треска в периода след ваксинация, инфекциозни и възпалителни процеси; невралгия (травматична или ревматична), миалгия; с алгодисменорея; с болка в следоперативния и следродилния периоди; за хирургически интервенции с малък обем в денталната и оториноларингологичната практика.
Rapidol Retard се използва за дългосрочен аналгетичен и антипиретичен ефект.

Начин на приложение

Рапидол се приема 1-2 часа след хранене, вътре.
Деца под 6-годишна възраст трябва да приемат таблетка, разтворена в супена лъжица мляко или вода.
Деца от 6 години и възрастни трябва да разтварят хапчето в устата, без да го дъвчат, тъй като то се разтваря бързо при контакт със слюнка.
Дозировката на Rapidol се изчислява на kg телесно тегло. Rapidol се използва при деца от 3 месеца, Rapidol Retard се използва при деца от 7 години. Общата доза Rapidol за деца с тегло под 37 kg не трябва да надвишава 80 mg / kg телесно тегло на ден, за деца с тегло над 50 kg и за възрастни - не повече от 4 g на ден. Възрастните се препоръчват да приемат Rapidol на всеки 4 часа, 500 mg на доза, не повече от 4 g на ден.
В случай на интензивна болка и висока температура, трябва да се вземат 2 таблетки от 500 mg, многократно приложение на лекарството след 4 часа.
За деца с тегло под 40 kg, най-високата доза Rapidol трябва да бъде не по-висока от 80 mg / kg на ден, за деца с тегло от 41 до 50 kg и за възрастни - не повече от 3 g на ден, над 50 kg - 4 g на ден.
Rapidol Retard се използва при деца на възраст от 7 години и възрастни с интервал от 10-12 часа. Деца с тегло от 25 до 40 кг се препоръчват да приемат по 1-2 таблетки на всеки 12 часа, а деца от 12 години и възрастни - на всеки 12 часа по 1-4 таблетки.

Когато използвате Rapidol, вероятността за поява е:
- алергични реакции (сърбеж, уртикария, обриви по кожата и лигавиците (обикновено от еритематозен характер), оток на Квинке, токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell), мултиформен ексудативен еритем (синдром на Stevens-Johnson);
- нарушения на храносмилателната система: гадене, болка в епигастриума, хепатонекроза (дозозависим резултат), повишаване на активността на чернодробните ензими в кръвния серум (често без жълтеница);
- дисфункции на ендокринната система: хипогликемия, хипогликемична кома;
- нарушения в кръвоносната система: хемолитична анемия, анемия, метхемоглобинемия и сулфхемоглобинемия, както и при продължителна употреба във високи дози - развитие на апластична анемия, тромбоцитопения, панцитопения, левкопения, неутропения, агранулоцитоза;
- дисфункции на отделителната система: бъбречна колика, папиларна некроза, интерстициален нефрит (като проява на нефротоксично действие при използване на Rapidol в големи дози). Появата на тези нежелани реакции изисква незабавно прекратяване на лечението.

Рапидол е противопоказан при бъбречна и чернодробна недостатъчност, кръвни заболявания, генетичен дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, фенилкетонурия, както и при пациенти с индивидуална свръхчувствителност към лекарствени компоненти.

Бременност

Няма потвърдени данни за наличието на ембриотоксични, мутагенни и тератогенни ефекти на Rapidol. Но предписването на лекарства по време на бременност и кърмене е вероятно само ако очакваният резултат за бременна или кърмеща жена надвишава потенциалния риск за плода или бебето..

Взаимодействие с други лекарствени продукти

При едновременна употреба с антиконвулсанти, барбитурати, рифампицин и алкохол се увеличава рискът от хепатотоксичен ефект на Rapidol.
Rapiol е в състояние да подобри резултата от производни на кумарина (индиректни коагуланти).
С едновременното приложение на Rapidol с метоклопрамид скоростта на абсорбция на парацетамол се увеличава и когато се комбинира с холестирамин, скоростта на абсорбция намалява.
Когато се приема едновременно с барбитурати, антипиретичният резултат на Rapidol намалява.

Когато се приема еднократна доза над 10 g при възрастни и 150 mg / kg телесно тегло при деца, е вероятно развитието на токсичния ефект на парацетамола. Симптоми на предозиране: анорексия, повръщане, гадене, коремна болка, бледност на кожата. Симптомите често се развиват в първия ден след приема на Rapidol. След 2-6 дни е възможно да се наблюдава подробна клинична картина на токсично увреждане на черния дроб. В някои случаи има бързо развиваща се картина на чернодробна дисфункция със симптоми на чернодробна недостатъчност..
Спешните мерки включват: задължителна хоспитализация, стомашна промивка, определяне на нивото на парацетамол в кръвта, приложение на М-ацетицистеин (антидот) през устата или интравенозно (не по-късно от 10 часа след приема на Рапидол), симптоматично лечение.

Рапидол
Диспергирани таблетки, 125 mg, 6 таблетки в опаковка.
Диспергирани таблетки, 125 mg, 12 таблетки в опаковка.
Диспергирани таблетки, 250 mg, 6 таблетки в опаковка.
Диспергирани таблетки, 250 mg, 12 таблетки в опаковка.
Диспергирани таблетки, 500 mg, 4 таблетки в опаковка.
Диспергирани таблетки, 500 mg, 12 таблетки в опаковка.
Рапидол Ретард
Таблетки с удължено освобождаване, 500 mg, 10 таблетки в опаковка.
Таблетки с удължено освобождаване, 500 mg, 20 таблетки в опаковка.

Rapidol трябва да се съхранява на сухо място, защитено от светлина, при температура не по-висока от 25 градуса по Целзий. Дръжте далеч от деца.

Синоними

Рапидол 125 mg: 1 таблетка съдържа парацетамол 125 mg.
Рапидол 250 mg: 1 таблетка съдържа парацетамол 250 mg.
Рапидол 500 mg: 1 таблетка съдържа парацетамол 500 mg.
Rapidol Retard: 1 таблетка съдържа парацетамол 500 mg.

Освен това

При едновременната употреба на Rapidol с други лекарствени лекарства е препоръчително да се уверите, че в състава на лекарствата няма парацетамол (за да се избегне предозиране).
Когато Rapidol се използва при деца в доза от 60 mg / kg на ден, само ако терапията е неефективна, се допуска комбинацията от нея с друго антипиретично лекарство.
В случаите, когато на фона на приема на Rapidol синдромът на болката не спира в рамките на 5 дни или повече от 3 дни, треската продължава или се присъединяват други симптоми, трябва да се консултирате с лекар.
Приемът на Rapidol може да повлияе на резултатите от теста за кръвна захар или пикочна киселина.
Когато се използва Rapidol при пациенти с тежка бъбречна недостатъчност, минималните интервали между дозите на лекарството трябва да бъдат най-малко 8 часа.

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Проспект: информация за улеснение

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Lea todo el prospecto detenidamente antes de empezar a tomar este medicamento, porque contiene información importante para usted.

  • Запазете este prospecto, ya que puede tener que volver a leerlo.
  • Si tiene alguna duda, консултирайте се с медицинско или фармацевтично производство.
  • Este medicamento se le ha recetado solamente a usted, y no debe dárselo a otras personas aunque tengan los mismos síntomas que usted, ya que puede perjudicarles.
  • Ако експериментирате с ефекти на рекламата, консултирайте се с медицинско или фармацевтично лекарство, включително и това, което трябва да направите, следвайки ефектите, които не са подходящи за проспекти. Версия 4.

Contenido del prospecto

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

2. Qué necesita sabre antes de empezar a tomar Antidol

3. Cómo tomar Antidol

4. Възможни ефектни ефекти

5. Conservación de Antidol

6. Contenido del envase e допълнителна информация

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

El paracetamol es eficaz para reducir el dolor y la fiebre.

Este medicamento está indicado para el alivio sintomático de dolores ocasionales leves o moderados, como dolores de cabeza, dentales, musculares (contrauras) o de espalda (lumbago), así como en estados febriles.

Debe консултант и un médico si empeora o si no mejora después de 3 días.

2. Qué necesita sabre antes de empezar a tomar Antidol

Без антидол:

  • Si es alérgico al paracetamol o a cualquiera de los demás componentntes de este medicamento (incluidos en la sección 6).

Advertencias y precauciones:

  • No debe tomar más cantidad de medicamento que la recomendada en el apartado 3. Cómo tomar Antidol. Para ello compruebe no estar tomando simultáneamente oros medicamentos que contengan paracetamol.
  • Debe evitarse el uso simultáneo de este medicamento con otros medicamentos que contengan paracetamol, por ejemplo medicamentos para la gripe y el catarro, ya que las dosis altas pueden dar lugar a daño en el hígado. Не използвайте лекарство като contenga парацетамол, консултант по медицина.
  • Los alcohólicos crónicos no deben tomar más de 4 comprimidos al día (2 g al día de paracetamol).
  • Los pacientes con enfermedades del riñón, del corazón o del pulmón y los pacientes con anemia, deberán консултант con el medico antes de tomar este medicamento.
  • Los pacientes con enfermedades del hígado (включително el síndrome de Gilbert), malnutrición crónica o deshidratación deberán консултант con el médico antes de tomar este medicamento.
  • Si está en tratamiento con algún medicamento para tratar la epilepsia debe consultar al médico antes de tomar este medicamento debido a que, cuando se usan al mismo tiempo, semminuye la eficacia y se potencia la hepatotoxicidad del paracetamol en, especialcial altitude парацетамол.
  • Los pacientes asmáticos sensibles al ácido acetilsalicílico, deberán консультант con el médico antes de tomar este medicamento.

Niños y юноши:

Los niños menores de 12 años no deben tomar este medicamento sin antes консультант ал медико.

Интерференции с анализи на pruebas:

Si le van a realizar alguna prueba diagnóstica (incluidos análisis de sangre, orina, pruebas cutáneas que utilizan alérgenos и др.) Comunique al medico que está tomando este medicamento, ya que puede alterar los resultados de dichas prueb.

Тома де Антидол с други лекарства:

Informe a su medico o farmacéutico si está tomando, ha tomado recientemente o podría tener que tomar cualquier otro medicamento.

По-специално, infórmele si está utilizando alguno de los siguientes medicamentos, ya que puede ser necesario modificar la dosis o la interrupción del tratamiento con cualquiera de ellos:

  • El antibiótico клоранфеникол.
  • Антикоагуланти оралес (аценокумарол, варфарина).
  • Anticonceptivos orales y tratamientos con estrógenos, pueden reducir la eficacia del paracetamol.
  • Антиепилептикози или антиконвулсиванти (ламотригина, фенитоина, фенобарбитал, метилфенобарбитал, примидона).
  • Антитуберкулосос (изониазид, рифампицина).
  • Barbitúricos: utilizados como inductores del sueño, sedantes y anticonvulsivantes.
  • Colestiramina: използва пара disminuir los niveles de colesterol en sangre.
  • Medicamentos utilizados para aumentar la eliminación de orina (diuréticos del asa como los del grupo furosemida).
  • Medicamentos utilizados para el tratamiento de la gota (пробенецид и сулфинпиразона).
  • Метоклопрамида и домперидона: използване на пара евитар лас нусеас и лос вомитос.
  • Пропранолол: използване на ел тратамиенто де ла тенсион артериална алта (хипертензия) и лас алтерасион дел ритмо дел Коразон (arritmias cardiacas).
  • Zidovudina: лекарство, използвано за tratar las infecciones по VIH.

Няма използване на други аналгетици (медикаменти, които са размити ел долор), консултант по грех al medico.

Como norma general para cualquier medicamento e recomevable informar systemáticamente al medico or farmacéutico si está en tratamiento con otro medicamento. En caso de tratamiento con antikoagulantes orales se puede administrar ocasionalmente como analgésico de elección.

Тома де Антидол с алиментос, бебида и алкохол:

La utilización de paracetamol en pacientes que konzum habitualmente alkohol (tres o más bebidas alcohólicas al día, como cerveza, vino, licor и др.) Puede provocar daño en el hígado.

Embarazo, lactancia y ferlidad:

Si está embarazada или periodo de lactancia, cree que podría estar embarazada o tiene intención de quedarse embarazada, консултирайте се с медицинско или фармацевтично анти-де-утилизирано есте лекарство.

El paracetamol pasa a la leche materna, por lo que las mujeres en período de lactancia deben консультант a su medico o farmacéutico antes de tomar este medicamento.

Conducción y uso de máquinas:

No se ha descrito ningún efecto sobre la capacidad para conducir Vehículos o utilizar maquinaria debido a la toma de este medicamento.

Информация, която е важна за алгунос на лос компоненти на Antidol

Este medicamento puede producir molestias de estómago y diarrea porque contiene aceite de ricino.

3. Cómo tomar Antidol

Siga exactamente las instrucciones de administción de este medicamento contenidas en este prospecto o las indicadas por su medico o farmacéutico. En caso de duda, pregunte a su medico o farmacéutico.

Se debe evitar el uso de dosis diarias altas de paracetamol durante periodos prologados de tiempo ya que se incrementa el riesgo de sufrir efectos adversos tales como daño en el hígado.

Las dosis deben repetirse mientras duren los síntomas. Este medicamento está destinado al tratamiento del dolor o de la fiebre. Medida que éstos desaparezcan debe suspenderse esta medicación.

Si el dolor се mantiene durante más de 5 das (2 días para el dolor de garganta), la fiebre durante mas de 3 das o bien el dolor o la fiebre empeoran o aparecen oros síntomas, debe interrumpir el tratamiento y consul a su médic.

La dosis recomendada en adultos y adolescenttes mayores de 15 años y peso superior a 50 kg es de 1 - 2 comprimidos, de 3 a 4 veces al día. Las tomas deben espaciarse al menos 4 horas. Няма томаран от 6 comprimidos (3g) и 24 часа.

La dosis recomendada en pacientes adultos de bajo peso (

Uso en niños y юноши:

Es necesario respetar las posologías definidas en función del peso. La edad del paciente en función del peso se da a titulo informativo.

  • Niños entre 33 y 40 kg de peso (aproximadamente de 10 a 12 años): 1 comprimido por toma, cada 6 horas, hasta un máximo de 4 comprimidos al día.
  • Юноши възприемат 41 y 50 kg де песо (от 12 до 15 години): 1 comprimido por toma, cada 6 - 4 horas según su peso, hasta un máximo de 4 comprimidos al día.

Дебидо на дозата на парацетамол, което съдържа непрекъснато лекарство, но не е приложимо за администрация и не е по-ниско от 33 кг (приблизително около 10 години).

Pacientes con enfermedades del hígado: antes de tomar este medicamento tienen que консультант a su medicico. Deben tomar la cantidad de medicamento prescrita por su médico con un intervalo minimo entre cada toma de 8 h. Няма deben tomar, съдържащ 2 грама или 4 таблетки от 500 mg парацетамол и 24 часа.

Pacientes de edad avanzada: deben консултант a su médico.

Cuando се нуждае от администрация на дозата прави 500 mg де парацетамол por toma se deberán emplear otras prezentataciones de paracetamol que se adapt a la dosificación requerida.

Антидол се администрира устно. Los comprimidos deben tomarse con un vaso de líquido, preferentemente agua. Se pueden tomar tanto con alimentos como sin ellos. Para un alivio rapido del dolor, tomar el medicamento sin alimentos.

Ако се оцените като действие на лекарството за демазиадо фуерте за дебил, комуникация и лекарство за фармацевтика.

Si ha tomado una sobredosis, acuda rapidamente a un centro médico aunque no presente síntomas, ya que a menudo estos no se manifiestan hasta pasados ​​3 das desde la ingestión de la sobredosis, включително en casos de intoxicaciónve.

Los síntomas de sobredosis pueden ser: mareos, vómitos, pérdida de apetito, coloración amarillenta de la piel y los ojos (ictericia) y dolor abdomin.

El tratamiento de la sobredosis es más eficaz si se inicia dentro de las 4 horas siguientes a la ingestión del medicento.

Los pacientes en tratamiento con barbitúricos o los alcohólicos crónicos, pueden ser más възприемчиви a la toxicidad de una sobredosis de paracetamol.

En caso de sobredosis o ingestión random, acudir inmediatamente a un centro médico o lalam al Servicio de Información Toxicológica (teléfono: 91 562 04 20), indicando el medicento y la cantidad ingerida.

Si olvidó tomar Antidol:

No tome una dosis doble para компенсатор las dosis olvidadas.

Si tiene cualquier otra duda sobre el uso de este medicamento, pregunte a su medico o farmacéutico.

4. Възможни ефектни ефекти

Al igual que todos los medicamentos, Antidol puede originar efectos adversos, aunque no todas las personas los sufran.

Este medicamento puede producir los siguientes efectos adversos:

  • Raros (pueden afectar hasta 1 de cada 1.000 personas): malestar, bajada de tensión (hipotensión) y aumento de los niveles de transaminasas en sangre.
  • Muy raros (pueden afectar hasta 1 de cada 10.000 personas): enfermedades del riñón, orina turbia, dermatitis alérgica (erupción cutánea), иктериция (coloración amarillenta de la piel), alteraciones sanguíneas, neutaemnu hipolocia (agratemia hipolocia) (bajada de azúcar en sangre). El paracetamol puede dañar el hígado cuando se toma en dosis altas o en tratamientos prolongados. Se han notificado muy raramente casos de reacciones graves en la piel.

Comunicación de efectos adversos

  • Ако експериментирате, можете да се консултирате с лекар или фармацевтично лекарство, включително и да се разгледате възможните ефекти, които не са подходящи за проспекта. También puede comunicarlos directamente a través del Sistema Español de Farmacovigilancia de medicamentos de Uso Humano: https://www.notificaram.es. Mediante la comunicación de efectos adversos usted puede prispeir a proporcionar más información sobre la seguridad de este medicamento

5. Conservación de Antidol

Mantener fuera de la vista y del alcance de los niños. Не се изискват condiciones especiales de conservación.

Няма помощно средство за лечение на десфети от кадуцидад, което е подходящо за евентуално оспорване на ¿CAD¿. La fecha de caducidad es el último día del mes que se indica.

Los medicamentos no se deben tirar por los desagües ni a la basura. Deposite los envases y los medicamentos que no necesita en el Punto SIGRE de la farmacia. En caso de duda pregunte a su farmacéutico cómo deshacerse de los envases y de los medicamentos que no necesita. De esta forma ayudará a proteger el medio ambiente.

Информация, важна за acerca de los comentarios

La finalidad de este sitio web es la de poner a disposición de todos los usuarios la consulta de los prospect de los medicamentos y la de intercambiar experiencein, pero no es la de emitir dictámenes médicos, que deben ser realizados por profesionales de la salud. Es por ello que te recomendamos que hagas caso omiso a los posibles consejos médicos que puedas recibir de otros usuarios, ya que pueden inducir a la automedicación, con el peligro que eso conlleva, además de proceder generalmente de personal no calificado. En caso de tener una dolencia o una duda de carácter medico, acude a tu farmacéutico o a tu médico de cabecera.

Los moderadores се резервира за елиминиране на елиминационен cualquier comentario que pueda ser ofensivo o que esté relacionado con la compraventa de medicamentos, así como cualquier otro que вземане inapropiado..